KOMPLETNY PRZEWODNIK PO NBM, Rozdział 4: Działki i karty konstrukcyjne, podstawy!

NFT Battle Miners
3 min readSep 26, 2021

Witajcie ponownie koledzy górnicy!

Czas przyjrzeć się działkom i kartom konstrukcyjnym, które w istotny sposób wpływają na rozgrywkę w grze NBM. (a jeśli jesteś tu nowy/nowa, zapraszamy do Rozdziału 1-ego)

Zacznijmy od działek:

Działki to fragmenty terenu, na których gracze mogą prowadzić prace górnicze. Podobnie do kart aktywnych, każda działka posiada poziom (LVL) i klasę rzadkości (GRD), a także współczynniki wzmocnienia wydobycia surowców (RESM) oraz NFT (NFTM). Dodatkowo każdą działkę charakteryzuje jej rozmiar oraz jej podstawowy surowiec, który można wydobywać przy użyciu kart aktywnych (więcej o surowcach w następnym rozdziale).

Rozmiar działki: parametr ten określa, ile aktywnych bądź konstrukcyjnych kart można umieścić na danej działce. Dla przykładu: jeśli działka “floating island” ma rozmiar 3, to można na niej umieścić 3 NFT, które posłużą do wydobycia surowców (mówiąc inaczej: działka ta posiada 3 wolne sloty). A jak dowiedzieliśmy się w poprzednim rozdziale, silne aktywne karty pozwolą nam wydobyć większą ilość surowca.

Dodatkowo, poziom oraz klasa rzadkości działki wpływają na jej parametry RESM, NFTM, rozmiar oraz różnorodność surowców. Na przykład:

Działka Ultimate zwykle będzie miała rozmiar 4 i współczynniki wzmocnienia około 10.

Działka Common będzie miała rozmiar tylko 3 ze współczynnikami poniżej 3.

Ponadto na najrzadziej spotykanych działkach można wydobywać wiele różnych surowców, w czasie gdy na działkach Common dostępny będzie tylko jeden.

Ponieważ rozmiar działek jest ograniczony, gracz może korzystać jedynie z tych, które sam posiada. Niemniej w przyszłości pojawią się działki publiczne, do których dostęp otrzymają wszyscy (i właściwie taka działka jest poniekąd dostępna już teraz!).

Karty konstrukcyjne:

Karty konstrukcyjne posiadają takie same atrybuty (poziom, klasa rzadkości, rozmiar, itd.) jak karty działek. Używa się ich jednak inaczej — służą one bowiem do rozszerzania statystyk działek, na których zostały umieszczone.

Spójrzmy na przykład: działka “Ultimate deep mine” ma rozmiar 4 i pozwala na wydobycie 3 różnych surowców. Dodając do niej kartę konstrukcyjną “Epic mining facility”, zajmujemy jej pierwszy wolny slot. Atrybuty karty konstrukcyjnej (RESM 4 i NFTM 5) dodają się jednak do statystyk działki, a wydobycie zasobu ‘Fusium’ wzrasta o 13%. Dodatkowo karta konstrukcyjna posiada swój własny rozmiar (2), co dodaje 2 wolne sloty do wykorzystania. Jak więc widać, karty konstrukcyjne są potężnym narzędziem, które może bardzo pozytywnie wpłynąć na parametry naszej działki.

Na zakończenie: pamiętajcie, że w celu podniesienia strategicznego elementu gry NBM, tylko 1 karta konstrukcyjna będzie stworzona na każde ok. 4 działki (obecnie istnieje 4000 kart konstrukcyjnych i 15000 działek). Również nie wszystkie działki/karty aktywne/karty konstrukcyjne będą ze sobą kompatybilne. Każdy gracz będzie więc musiał wypracować własne kombinacje oraz zaplanować ich przyszły rozwój.

W następnym kroku przyjrzymy się różnym surowcom dostępnym w NBM i dowiemy się, jak najlepiej je wydobywać.

Wasza drużyna NBM

< Poprzedni artykuł ; Powrót do tabeli ; Następny artykuł>

--

--

NFT Battle Miners
NFT Battle Miners

Written by NFT Battle Miners

NFT Battle Miners: Your Portal to Arcadia! Mine, explore, and fight... the choice is yours!

No responses yet