KOMPLETNY PRZEWODNIK PO NBM, Rozdział 6: Mini-gry: graj i zarabiaj!

NFT Battle Miners
4 min readSep 26, 2021

Koledzy górnicy, nadszedł czas na zarobek!

W poniższym artykule przedstawimy Wam różne sposoby na zarabianie surowców używając Waszych kart NBM. Potrzebna do tego będzie choć jedna aktywna karta. Jeśli nie macie jeszcze żadnych, to możecie je wygrać na naszym serwerze Discorda albo poszukać dobrych ofert w sklepie Atomic hub.

A jeśli w ogóle nie wiecie czym są karty aktywne, to zapraszamy do Rozdziału 1-ego.

Wszystkie mini-gry oraz funkcjonalności górnicze możecie znaleźć na stronie NFT Battle Miners. Jeśli zajrzycie do sekcji ‘game’ znajdziecie tam wszystkie mini-gry, które aktualnie są dostępne.

Gra Mining Grid:

To jest nasza pierwsza publiczna działka górnicza. Gra przypomina wielką ruletkę i rozgrywa się na 300 polach (w układzie 15x20) ponumerowanych od 0 do 299. Aby rozpocząć wydobycie umieśćcie swoją kartę aktywną na dowolnym polu. Możecie ich oczywiście umieścić więcej. I… to wszystko. Całą resztą zajmie się sama gra.

O każdej równej godzinie losowana jest pewna ilość surowców (zwykle bardzo mała) i przypisywana do każdego pola. Wasze karty aktywne wydobędą surowiec wylosowany dla danego obszaru. Nagroda wyliczona jest na podstawie współczynnika wzmocnienia (RESM) Waszej karty pomnożonego przez ilość surowca przypisaną do pola. Dla przykładu: jeśli Wasza karta aktywna ma RESM na poziomie 10, a wylosowana ilość surowca to 0.5 — otrzymacie 5 tokenów (10 * 0.5).

Wydobycie jest urozmaicone przez szereg ciekawych zasad:

● Wygrane specjalne: na końcu każdej rundy 10 losowo wybranych pól otrzyma znacząco więcej surowców niż pozostałe pola (mała wygrana — niebieskie pole). Kolejne 5 pól otrzyma jeszcze większą ilość surowca (duża wygrana — zielone pole). Największą wygraną otrzymają tylko 2 pola (jackpot!).

● Co drugą turę losowo wybrany gracz otrzyma NFT kawałek karty. Im większa suma atrybutu NFTM wszystkich Waszych kart, tym większa szansa na wygraną.

● Dwa razy dziennie losowo wybrany gracz otrzyma NFT od jednego z naszych partnerów. Podobnie jak poprzednio — atrybut NFTM wyznacza tu szansę na wygraną.

● Można nawet wykopać trochę tokenów WAX!

Gra Active Team Guess:

Opisana powyżej gra Mining Grid jest głównie grą losową. Natomiast druga mini-gra o nazwie Active Team Guess wymaga już trochę strategii. W trakcie jednej rundy, która trwa 8 godzin, gracze przypisują swoje karty aktywne do jednej z czterech drużyn (nazwanych po surowcach NBM). Można rozdać swoje karty aktywne pomiędzy kilka drużyn, albo postawić wszystko na jeden zespół. Następnie należy wybrać liczbę od 0 do 99 i zatwierdzić swój wybór. Na koniec 8 godzinnej tury gra wykona dwa istotne kroki (dla uproszczenia poniższego opisu założymy, że Wasze karty zostały przypisane do tylko jednej drużyny).

Po pierwsze: zostanie wylosowana liczba od 0 do 99. Następnie zostanie wyliczona różnica między liczbą przez Was wybraną a tą wylosowaną. Na przykład: wybraliście 60, a wylosowało się 20; różnica wynosi więc 60–20 = 40.

Po drugie: losowo zostanie zastosowana jedna z 4-ech zasad gry, a następujące po tym obliczenia uwzględnią wszystkie karty z Waszej drużyny. Te 4 dodatkowe zasady to:

● Zasada pierwsza: siła Waszych NFT jest sumowana (np. jeśli umieściliście 3 karty o sile (PWR) 30, to Wasza cała siła wynosi = 90). Sumaryczna siła jest następnie pomniejszana przez wyliczoną wcześniej różnicę: 90 (cała siła) minus 40 (różnica) = 50. Wynik jest dzielony przez ilość kart, które umieściliście w drużynie. Gdyby tych kart było np. 3, to ostateczna siła wyniosłaby 50 / 3 = 16.67. Wasz wkład w drużynę wyniósłby więc 16.67. Ta zasada nakłada karę na osoby przypisujące wszystkie swoje karty do jednej drużyny.

● Zasada druga: to samo co w zasadzie pierwszej, ale tym razem dla energii a nie siły. Dodatkowo ostateczna wygrana jest dzielona przez ilość kart w drużynie. Na przykład: jeśli nagroda wynosi 900, ale postawionych było 800 kart, to ostatecznym wynikiem jest 900/800 = 1.12.Ta zasada nakłada karę na drużyny z dużą ilością kart.

● Zasada trzecia: podobnie jak zasada pierwsza, ale wyliczona wcześniej różnica nie jest odejmowana, ale dodawana do całkowitej siły. W tej zasadzie ostateczna wygrana również jest dzielona przez ilość kart w drużynie. Ta zasada faworyzuje drużyny z małą ilością kart i graczy.

● Zasada czwarta: podobnie jak zasada trzecia, ale z użyciem energii. Ostateczna nagroda również jest dzielona przez ilość graczy w drużynie. Ta zasada nakłada karę na drużyny z dużą ilością różnych graczy.

Wygrywająca drużyna otrzymuje 10000 tokenów, które są rozdzielane między graczy zależnie od ich wpływu na wynik, zaś drużyny przegrywające otrzymują 2000 tokenów (z podobnym rozdziałem między graczy).

Pomimo że gra posiada element losowy, to jednak strategia odgrywa tu kluczową rolę. Gracz powinien przeanalizować strukturę drużyn i wypracować sposób na osiągnięcie jak najlepszego wyniku.

Niezależnie od tego, w którą grę zagracie:

● W każdej rundzie nagrodą jest inny token.

● Nie trzeba ręcznie rozmieszczać kart do każdej rundy. Dopóki nie usuniecie ich sami, pozostaną w grze i będą brane pod uwagę.

● Każda aktywna karta może zostać użyta tylko w jednej grze na raz. Nie da się grać w dwie mini-gry jednocześnie tą samą kartą.

● Kolejne mini-gry planujemy dodać w przyszłości.

Tyle na dziś. Mamy nadzieję, że zainteresuje Was nasz kolejny artykuł, w którym pochylimy się nieco nad matematyką, która rządzi procesem wydobycia surowców.

Wasza drużyna NBM

< Poprzedni artykuł ; Powrót do tabeli ; Następny artykuł>

--

--

NFT Battle Miners
NFT Battle Miners

Written by NFT Battle Miners

NFT Battle Miners: Your Portal to Arcadia! Mine, explore, and fight... the choice is yours!

No responses yet